Dovolenka r.2013 - Bulharsko

11.04.2013 21:50


Vážení a milí dovolenkári, priatelia,

 

ponúkam Vám dovolenkový pobyt.
 
   Ospravedlňujem sa, že sa ozývam neskôr, ako ste čakali. Ale  nič nie je také jednoduché, ako sa zdá. A keďže som chcela čo najlepšie aj pre Vás, tak sa čas hľadania a jednania (na destinácii i cene) predĺžil. Verím, že moja ponuka Vás zaujme a vynahradí čas čakania.
 
   Vybrala som pre Vás nasledovnú dovolenku:
 
Dovolenka v Bulharsku oblasť Prímorsko. Ubytovanie v penzióne ANESTES. Nástup na dovolenku 22.8.2013 - návrat domov 2.9.2013. Cestovanie autobusom. Odchod z Nitry(hodina sa upresní), účastníkov z TT a BA vezmeme po ceste. Ubytovanie v 2 postelových izbách s možnosťou prístelku(ak budú deti) . Penzion má jeden apartmán.

Dovolenka je 12 dňová, spí sa v penzione 9 nocí. Zvykne sa cestovať na noc a druhý deň sme na mieste. Cestou sú plánované časté prestávky po 3-4 hod. V súrnych prípadoch aj mimo plánovania. Autobus je vždy klimatizovaný a poskytuje občerstvenie. (Noc prespíte, deň môžete pozerať filmy). Vodiči sú ústretoví a veľmi šikovní(aspoň doteraz tak bolo stále) a cestu zvládajú bravúrne a rýchlo.


   Ja osobne som bola viac krát v Bulharsku. Dovolenka je síce bez stravy, ale prečítajte si prosím priložené recenzie(aby to nebolo,že ja sama chválim), ktoré som Vám stiahla z internetu. Ak porovnáte recenzie z r.2011 a z r.2012 zistíte, že v r.2012 sa zvýšila kvalita služieb, aj keď i v r.2011 nie sú žiadne negatívne postrehy. Tiež Vám zasielam bodovanie - hodnotenie hostí. Samozrejme, každý má svoje predstavy a nároky. Za cenu, ktorú Vám ponúkam, nenájdete lepšiu dovolenku. A to som hľadala statočne na viacerých miestach.Usmiaty Napokon som zostala verná Hechteru, lebo s tým mám aj ja osobné skúsenosti a cestujem s nimi každý rok, t akže túto CK poznám. Sú ústretoví a aj keď mám ešte rozohraté viaceré CK, neverím, že nájdem niečo vhodnejšie a lepšie.

So stravou si tiež nemusíte robiť problémy, viď recenzie, tam Vám zopakujú to,čo som aj ja hovorila: Je tam lacnejšie,ako u nás. Netreba si brať zásoby jedla-okrem domácich klobás či slaninky pre milovníkov týchto pochutín si ozaj nemusíte brať nič. Aj pivo tam majú za euro!Žmurkajúci

Peniaze si netreba meniť na Slovensku. Tam sú zmenárne,kde budete mať lepší kurz. Okrem stravy sa dá nakúpiť oveľa lacnejšie aj športová značková obuv či oblečenie, tričká, kozmetika je tam lacná - proste všetko. Kto nemá plavky,aj tie si tam môže zakúpiť.A nebudete musieť šetriť ani na zmzrline. Ceny budú už aj ponížené, nakoľko cestujeme koncom augusta.

 

  Verím, že sa stretneme. Musím však podotknúť, že miesta mám obmedzené, preto je potrebné sa rozhodnúť čo najskôr. Jednak k vôli časovému stresu( nakoľko som sa s Adrialandom nepohodla, čo sme boli min.rok, tak som s nimi neobnovila spoluprácu, vysvetlím potom) jednak aj z kapacitných dôvodov penzionu nebudem obsadzovať 45 osôb, ako to bolo v minulosti(možno v budúcnosti zas), ale len maximálne polovicu. Preto je dôležité, aby ste sa prihlásili čo najskôr. Je predpoklad, že miesta sa obsadia skôr, ako v minulosti. Aj CK si vyhradila uhradiť aspoň polovicu ceny do konca apríla. Prosím preto, aby ste aj Vy v prípade záujmu uhradili aspoň polovicu sumy(podľa počtu prihlásených) aspoň do 27.4.2013-aby som ja stihla do konca apríla zálohu vyplatiť. Môžete si prizvať rod.príslušníkov, priateľov a známych.

 

Cena za 12 dňovú dovolenku je 200 eur. K tomu treba uhradiť 11 eur pobytovú taxu,(1 eur na deň) ktorú vyberá CK a musíme ju uhradiť pred nástupom na dovolenku. Spolu teda 211 eur na osobu prosím zašlite v prípade záujmu na účet: 4202426606/8360. Pri platbe uveďte svoje meno (mená) a VS 020613

 

K prihláške napíšte nasledovné:

 

Meno, priezvisko, trvalé bydlisko, tel.kontakt, kto má aj mailový kontakt, č.pasu alebo OP, ak si želáte zdravotné poistenie, nahlásiť prosím.  Cenu Vám poviem,ale určite bude nižšia,ako individuálne.(Aj tu sa môže ponížiť kolektívna cena podľa počtu). Kto sa chce poistiť  individuálne,môže. Zdravotné poistenie je dobrovoľné, teda nepovinné, ale doporučuje sa. V cene zájazdu máte poistenie proti insolventnosti. Samozrejme aj cestovanie a ubytovanie. Prádlo je v Bulharsko samozrejmosťou.

 

Nepočujúci budú mať tlmočnícke služby zabezpečené.

 

Ak máte nejaké otázky, môžete ma kľudne kontaktovať.

 

https://www.hechter.sk/images/fotogaleria_ubytovanie/xxm_Anestis_1_nova.jpg

 Penzión ANESTES ●●●○

 

https://www.hechter.sk/images/fotogaleria_ubytovanie/thumb_Anestis_1_nova.jpghttps://www.hechter.sk/images/fotogaleria_ubytovanie/thumb_Anestes_6_nova.jpghttps://www.hechter.sk/images/fotogaleria_ubytovanie/thumb_Anestis_2_nova.jpghttps://www.hechter.sk/images/fotogaleria_ubytovanie/thumb_Anestis_4_nova.jpghttps://www.hechter.sk/images/fotogaleria_ubytovanie/thumb_Anestis_5_nova.jpg

 

 

Pláž

Dve pláže, severná a južná, s jemným pieskom pozvoľne sa zvažujúce do mora, možnosť prenájmu slnečníkov a ležadiel.

Naše hodnotenie

Moderný, pekne zariadený penzión, s polohou v pokojnej časti letoviska. Vhodný pre všetky kategórie klientov.

Fakultatívne výlety

 

Bulharsko ponúka množstvo fakultatívných výletov, stačí si vybrať.

 

Poloha a popis: Moderný penzión Anestes sa nachádza v novej severnej časti Primorska, na pokojnom mieste. Vzdialený od severnej pláže je 150 m a od centra letoviska je vzdialený 400 m. V penzióne sa nachádza vestibul s recepciou, kde je pripojenie Wi-Fi na internet zdarma.

 

 

Ubytovanie: 1) Ubytovanie v 2-lôžkových izbách s možnosťou 2 prísteliek. Každá izba má chladničku, TV/SAT, balkón a vlastnú kúpeľňu s WC. 2) Ubytovanie v apartmáne typu A, ktorý sa skladá z 2-lôžkovej spálne, obývacej miestnosti s rozťahovacím gaučom pre 2 osoby a kuchynským kútom so základným vybavením. V apartmáne sa nachádza chladnička, TV/SAT, balkón a kúpeľňa s WC

 

Stravovanie: Samostatné. Možnosť stravovania v reštauračných zariadeniach v letovisku, za prijateľné ceny.

Recenzie Penzinu ANESTES v Prímorsku.

Anestes

03.04.2012 - Tereza Tůmová - Prečítané: 672× - Dátum pobytu: 2.9. - 9.9.2011

Úvodné zhrnutie
Příjemná dovolená pro nenáročné.

Ubytovanie
Velice pěkné, vypadalo nově zrekonstruované, všude čisto, každý den úklid na pokojích i výměna ručníků. Pokoj i s balkónkem, lednicí a rychlovarnou konvicí. Akorát v okolí nebyly asfaltové cesty, takže se hodně prášilo a občas výhled znepříjemňoval pohled na nevyvezené popelnice a bordel okolo nich.

Strava
Bez stravy.

Služby hotela
Každodenní úklid pokojů. Jinak o žádných nevím.

Pláž
Dá se říci pár metrů chůze. V tuto dobu už nebylo tolik turistů, takže místa na pláži dost. Ale v hlavní sezóně tam je zaručeně přeplněno. Jinak pláž čistá, spoustu stánků s občerstvením a hlídáno plavčíky. Pláž lemují slunečníky od hotelů, případně od soukromníků a poplatky za ně nejsou zrovna nejmenší. Moře daleko mělké, čisté.

Celkový dojem
Velice příjemná a poměrně levná dovolená pro nenáročné. Na začátku září skoro vylidněno, přitom teplo bylo pořád. Na každém rohu byla slyšet čeština, ale nám to nevadilo. Určitě bych se tam vrátila znovu.

Anestes na přelomu sezony

21.07.2011 - Josef Hejný - Prečítané: 309×

Úvodné zhrnutie
Krásná a levná dovolená, pro studenty jak dělaná. Primorsko je plné hotelů, některých ještě ve fázi stavby, s čímž je dobré počítat. Někteří návštěvníci si stěžují na všudypřítomný nepořádek, nám se ale nezdál o nic větší než v Čechách:) Co se týče vyžití, každý si zde najde své: můžete jít na procházku po okolí (je zde plno zajímavých cílů: ať už vedlejší vesnice, nedaleká přírodní rezervace, či sídlo bulharského exprezidenta), posedět v nesčetných restauracích a kavárnách, nebo využít letních lákadel v podobě dvou pláží, diskoték či pouťových atrakcí.

Ubytovanie
Hotel Anestes je trochu stranou centra, což nám ale vyhovovalo; v noci tu byl klid a přes den to nikam nebylo daleko. Pravda, na jižní pláž se jde procházkou městem, kde je ovšem pořád na co koukat a cesta rychle uteče. Nám se víc líbilo na severní pláži, která je vzdálená pár kroků. Ubytování v pořádku, vybavení: televize, lednička, rychlovarná konvice a prostorný balkon se sušákem. Sprcha bulharským způsobem, takže pozor na uklouznutí v koupelně:) Četnost úklidu si už nepamatuju, považovali jsme ji každopádně za dostatečnou.

Strava
V Anestesu není možnost stravování, Primorsko ovšem nabízí taková lákadla, že nám to vůbec nevadilo. Jsou tu pekárny, palačinkárny, zmrzlináři, v místních restauracích se dá najíst doslova za babku a bulharské fast foody podél cest taky lákají - na gyros či hamburger. Doporučuju místní víno, samozřejmě ovoce, pečivo, jogurty a nápoj ajran. Nevynechejte palačinku s banánem a nutelou - to, co dostanete pod tímhle názvem v Primorsku, nikde jinde nenajdete!

Služby hotela
Jeli jsme na přelomu sezony, s prvním zářím se městečko vylidnilo a z recepce zmizel student, který zajišťoval vstup do hotelu, takže se na noc začalo zamykat. To nebylo právě příjemné. Na střeše hotelu je stále přístupná terasa s pár lehátky a sprchou, což jsme při odjezdu ocenili. Jinak hotel nic nenabízí. V roce 2009 byla část hotelu připravena zřejmě ke stavbě restaurace.

Pláž
Jak už jsem psala, Primorsko má dvě pláže: severní, která je k Anestesu blíž, a jižní. Jižní pláž je pozvolně se svažující, písčitá, klidná pláž pro rodiny s malými dětmi. Je tu spousta barů a hlava na hlavě. Nicméně i zde se dá najít klid v druhé polovině pláže dál od Primorska. Severní pláž je oproti tomu větrnější (lehátkáři tu nemají šanci), a proto také zábavnější. Ve vzdálenější části je za valem zóna pro nudisty. Na obou plážích najdete stánky s jídlem, plavčíky s vlajkami a oblíbeného pana "Kukurica".

Celkový dojem
Hned bych se tam vrátila:)

Poprvé v Bulharsku

28.06.2010 - Daniela Urblíková - Prečítané: 581× - Dátum pobytu: 20.6. - 27.6.2010

Úvodné zhrnutie
Primorsko je hromada nových i méně nových hotelů, které jsou nalepené na sobě. V podstatě samí turisti, převážně češi, pak slováci, poláci a rusové. Koupání v moři bezvadné. Pláže nádherné. Mnoho restaurací a obchodů. Původní zástavba se skládá z nehezkých domů ze sedmdesátých let. Chodníky špatné, cesty rozbité nebo nedodělané. Asi takto: luxusní hotel (polovina pokojů s výhledem do protějšího baráku) a před ním lebeda a přetékající popelnice. Ale má to něco do sebe.

Ubytovanie
Anestes. Příjemný, čistý a klidný penzion. Měli jsme pokoj pro dva s přistýlkou, byl pěkný a prostorný. Dostačující koupelna se sprchou a wc. Balkon. Apartmány s výhledem na moře. Ostatní pokoje většinou do ulice nebo na protější hotel. TV. Lednice a varná konvice. Na střeše pro hosty sprcha a lehátka. V suterénu je pro hosty odjíždějící ve večerních hodinách, k dispozici sprcha a wc. Třetí den výměna povlečení a ručníků. Každý den vzorný úklid. Personál vstřícný. Na dvě hvězdičky ubytování na velmi dobré úrovni. Byli jsme spokojeni.

Strava
Stravovali jsme se ve městě, bez problémů, i s dvěma malými dětmi. Ceny velice příznivé.

Služby hotela
Služby hotelů nemohu posoudit. V našem penzionu na vysoké úrovni.

Pláž
Severní pláž nedaleko penzionu, přístup přes duny. Příjemná písečná pláž, čistá a dostatečně dlouhá, každý si své místečko určitě najde. Moře bezvadné, často vlny.

Celkový dojem
Pobyt zde se nám moc líbil, jeli bychom sem znovu, děti byli nadšené. Velmi dobrý dojem.

Subjektívna recenzia

04.08.2012 - Anonym - Prečítané: 194× - Dátum pobytu: 26.7. - 5.8.2012

Úvodné zhrnutie
V Bulharsku sme trávili dovolenku za posledných 10 rokov minimálne 7 krát. Raz na Obzore, raz v Kitene, zvyšok v Prímorsku. Dovolenka na juhovýchode Bulharska (Prímorsko, Kiten, Carevo, Lozenec, Obzor,...) je veľmi vhodná pre tých, ktorí majú hlboko do vrecka a pre tých, ktorí majú radi voľnosť - samostatné stravovanie a organizáciu svojho voľného času. Nie je ale problém objednať si v BG all inclusive.

Ubytovanie
Boli sme ubytovaní v apartmáne AP 3 na 3. poschodí. Dve naozaj veľké izby, v každej: jedna manželská posteľ, toaletný stolík so stoličkami, zrkadlo a TV. Jedna izba je vybavená dostatočne veľkým kuchynským kútom (jednoplatnička, varná konvica, väčšia chladnička s mraziacim priestorom, dva hrnce, strúhadlo, odkvapkávač na umytý riad, príbory, nože, niekoľko tanierov a misiek, poháre - väčšina pohárov a tanierov je z umelej hmoty, zišlo by sa viac tanierov, pohárov a šálok z porcelánu alebo skla). Jeden prenosný veľký ventilátor. Klimatizácia nie je, ani sme ju nechceli; večer a ráno bolo znesiteľne teplo okolo 24 stupňov, cez deň sme boli preč, apartmán sme zatvorili a zatiahli závesy. Veľký balkón so stoličkami, dvomi malými stolmi, sušiak na prádlo so štipcami - orientovaný na juh, chrbtom k ulici, výhľad na susedné penzióny, kľudné miesto. Priestranná kúpeľňa so sprchou, umývadlom a WC. Veľká predsieň. V celom apartmáne dostupné WIFI v cene ubytovania. Veľké, široké chodby na medziposchodiach. Vždy a všade vzorne čisto.

Strava
Penzión neposkytuje stravovanie. Najbližšia reštaurácia susedí s penziónom, objednávku si môžte urobiť aj z balkóna alebo využiť služby iných reštaurácií a predajní cez ulicu 24 hodín denne. Ak napíšem, že je ich v Prímorsku aspoň 100, tak som to pravdepodobne silno podhodnotil. Ceny sú v reštauráciách v porovnaní so SR oveľa nižšie (odhadom o 10 až 40 percent). Supermarket Perla na ul.Iglika akceptuje platobné karty, takisto aj iný supermarket na ul. asi Černomorec - orientačný bod je letné kino - jeho meno neviem; celkovo sú ceny v týchto supermarketoch (v podstate je to len neveľká samoobslužná predajňa, aj keď názov je honosný) v priemere najnižšie.

Služby hotela
Penzión poskytuje len ubytovanie. V porovnaní s inými ubytovaniami, ktoré sme použili v minulosti, apartmán v Anestes poskytuje: veľmi priestranné ubytovanie, veľké množstvo odkladacích priestorov, celý penzión vždy vzorne čistý; personál veľmi milý, ochotný, vždy s úsmevom, od upratovačiek, cez recepčnú až po majiteľku - "ľudskí" ľudia. Drobné nedostatky (nefunkčný ventilátor mojim zavinením) odstránené promptne.

Pláž
Bolo to popísané v iných recenziách.

Celkový dojem
Výborný. Žiadne nedostatky. Boli sme veľmi spokojní, nad naše očakávania. Veľmi radi sa sem vrátime opäť v budúcnosti. Toto bolo najlepšie ubytovanie, aké sme doteraz v BG mali. Kde sa na to hrabe napr. hotel Odessos na Obzore, kde nebola počas dňa teplá voda, pretože ju kolektory nestíhali nahriať? Pre úplnosť informácií: dovolenka bola zakúpená cez CK, bus, first minute, 12 dní, 3 dospelé osoby, júl - august, konečná cena spolu 760 Euro, vrátane poistenia a dopravy.

BulharskoOblasť: Bulharsko , Primorsko - Hotel: Penzion Anestes

Lepší než jsme čekali !

12.09.2011 - Ivo Krejčí - Prečítané: 760× - Dátum pobytu: 28.8. - 8.9.2011

Ubytovanie: 8,5 Strava: 8 Okolie: 10 Cena: 8

Úvodné zhrnutie
Vzhledem k tomu , že jsme meli obavy z velkého počtu českých turistů za které se musí člověk často stydět, jeli jsme do Primorska se smýšenými pocity. jelikož bylo jiz po prázdninách, čechů tam už moc nebylo a naopak bylo příjemné že místní rozumí česky. My jme se snažili mluvit "bulharsky" oni "česky" a dobře jsme se domluvili. To v jiné lokalitě nejde. Mladí rozumí trochu anglicky,s němčinou a ruštinou je to tu slabší. Lidé jsou milí, příroda krásná, vůči slunečnému pobřeží klid, ale logicky menší výběr zboží v obchodech.

Ubytovanie
Apartmán v penzionu Anestes nás příjemně překvapil svým na Bulharsko bohatým vybavením. Do 20 minut po příjezdu jsme byli ubytováni (a to bylo ráno). Všude čisto, výměna ručníků často a povlečení 3x za pobyt.

Strava
Pobyt jsne měli BEZ STRAVOVÁNÍ. K pekaři to bylo 100m. Otevřeno měl i v noci. Výborné sladké i slané pečivo. Do samoobsluhy Perla to byl taky kousek. Do restaurací jsme chodili všude možně nebo se dalo koupit občerstvení i na pláži. Výborná místní kuchyně - hotovky od 3 Leva ( musaka, kuře s rýží, plněné papriky, ...) Výborné obří palačinky dělali na každém rohu za 2- 3 Leva plněné nugetou s banánem, marmeládou, medem ale i sýrem (sirene nebo kaškaval)

Služby hotela
Nehodnotím , Anestes je opravdu penzion.

Pláž
Severní byla na dohled, jemný písek, krásné duny , čistá voda (26 st.C) , krásné vlny na dovádění. Na jižní pláž je to dál . Byli jsme tam 2x, když byla na severní pláži červená vlajka. Služby jsou na jižní pláži modernější a odpovídají tomu i ceny.

Celkový dojem
Lepší než jme čekali.

BulharskoOblasť: Bulharsko , Primorsko - Hotel: Penzion Anestes

—————

Späť


Kontakt

CENTRUM SOS - OZ

Novomeského 6, 94911 NITRA

Heidi Pašáková
IČO : 42 051 622
T-mobile : 0944 711 707

orange: 0905582790
E-mail : centrumsos@centrum.sk,
davidmarci5@gmail.com